Kde mám oči?

Nemajte obavu, našťastie som ich nestratila v žiadnej čiernej diere. Ale je pravda, že som o nich dlho nevedela. A vy viete, kde sú vaše oči?

Možno ste prekvapení takouto zdanlivo nezmyselnou otázkou. Veď predsa každý vie, kde má oči. Na hlave, na pravo a na ľavo od koreňa nosa a uši to nie sú. Zhruba tak…

VIETE, AKO SA CÍTIA? VNÍMATE SVOJE OČI?

Dnes vás nechcem umordovať množstvom textu, radšej prejdeme hneď k praktickému cvičeniu. Chcem od vás úplne jednoduchú vec, aby ste si začali všímať svoje oči a okolie očí:

  • vnímate vôbec, že máte oči?
  • povedzte si úprimne, ako sa cítia
  • precíťte, ako ležia v očných jamkách ako dva kamienky
  • a čo vaše viečkausmievajú sa alebo sú ťažké ako veko truhlice?
  • šklbe vám kútikmi očí?
  • a mušky máte? myslím tie fliačky na bielom podklade
  • skúste šibalsky zažmurkať raz jedným a raz druhým okom
  • poznáte ten nekomfortný pocit slzenia, pálenia, svrbenia očí?

Tak ako je to s vašimi očami? Mohla by som menovať ďalej, no nateraz to úplne stačí. Niektorí ste skončili možno hneď pri prvom, prípadne druhom bode. To vôbec nevadí!!! Dám vám návod na skvelé cvičenie, pri ktorom začnete vnímať svoje oči.

Postavte sa niekde, kde budete mať dobrý výhľad do ďaleka. Tí, ktorí vidíte horšie na diaľku, nezúfajte. Nájdite si výhľad, kde máte na horizonte nejaké výraznejšie tvary alebo farby. Ideálne sú kontajnery na separovaný odpad, autá, veže a komíny týčiace sa nad úroveň okolitých striech, apod. Vnímajte to, čo dokážete vidieť, nesnažte sa vidieť to, čo nevidíte a už vôbec sa tým netrápte. Radujte sa z toho, čo vidíte!

1). dajte si prsty asi 20 cm pred seba zhruba do úrovne očí a zadívajte sa na ne

VNÍMAJTE, AKO SA CÍTIA VAŠE OČI

 

2). oddiaľte prsty od seba až na perifériu a zadívajte sa do diaľky (fakt do diaľky, teda aspoň na 20 metrov, nie na protiľahlú stenu miestnosti)

ZASE VNÍMAJTE, AKO SA CÍTIA VAŠE OČI

Cítite ten rozdiel?

Budem nesmierne rada, ak sa podelíte o svoje skúsenosti či už v komentároch pod týmto článkom alebo v FB skupine. Vaše osobné skúsenosti môžu byť silnou hnacou silou aj pre ostatných, aby to aspoň skúsili. Toto cvičenie je prvým krôčikom k tomu, aby ste začali počúvať, čo vám hovoria vaše oči.

Prečo je tomu tak vám prezradím čoskoro v ďalšom príspevku.

Je lektorkou zlepšovania zraku prirodzenou cestou a ovláda umenie zrakovej hygieny. Jej poslaním  je naučiť ľudí, ako si jednoducho a hravo zachovať zdravé oči a dobrý zrak po celý život. Viac sa dozviete v jej príbehu>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.